poniedziałek, 21 maja 2018

Krótkie spodenki dziecięce - diy


  Uwielbiam szyć i uwielbiam kupować ciuszki dla córeczki... dlatego łącząc to w całość powstaje niezłe hobby. Tym razem padło na krótkie spodenki. Długo szukałam dla córki spodenek takich, które by pasowały jej do większości ubrań, były wygodne i nie za miliony... skończyło się jak zazwyczaj szyciem.
  Wiem, że jest tu kilka mam obserwujących, które również uwielbiają szyć dla maluszka. Ten krój jest bardzo prosty, szybki i tani. Szablon jest na rozmiar 86/92 , ale bezpieczniej jest najpierw zmierzyć dzieciaczka. Spodenki mogą być dla obu płci, wystarczy je inaczej wykończyć. Szablon został rozrysowany przeze mnie na podstawie spodenek od piżamy z Reserved 86/92.

Będziesz potrzebował/a:
- materiał (polecam dresówkę) ok. 50x70cm
- nici, nożyczki,kredę krawiecką lub mazak
- szpilki
- gumkę do spodenek ( szerokość w pasie dziecka +2cm na zszycie)
- mazak i papier na szablon lub jego wycięty wydruk
- dekoracje np. pom pony, koraliki, itp.


1. Odrysowujemy szablon na złożonym w pół materiale i wycinamy. Spinamy szpilkami dla ułatwienia.2. Zszywamy ze sobą obie części pionowe z przodu i z tyłu , a na końcu krocze w kształcie mniej więcej litery U.
3. Podwijamy nogawki, spinamy i zszywamy (możemy wtedy wszyć np. pom pony lub inne dekoracje).


4. Spinamy i zszywamy górę tak aby powstał "tunel" na gumkę. Możemy zostawić niezszyte miejsce lub zrobić otwory przez które przejdzie gumka.


5. Wciągamy gumkę pamiętając aby nam z drugiej strony nie uciekła i zszywamy końce ze sobą. Należy zmierzyć w pasie dziecko oraz odjąć kilka centymetrów aby gumka leciutko uciskała, tak aby spodenki nie spały.

6. Tutaj możemy już zakończyć szycie lub ozdobić według uznania.
Szablon:*Miętowe spodenki są trochę dłuższe , dodałam w części górnej i dolnej szablonu kilka cm.

14 komentarzy:

Za wszystkie komentarze bardzo dziękuję :)