środa, 11 października 2017

Eko decor
1/2

  Pozostając w temacie ekologii. Chciałabym tym razem ugryźć temat z innej strony. Przedmioty użytkowe ekologiczne. Przedmioty codziennego użytku dzięki którym wspieramy środowisko. Zazwyczaj bardzo designerskie, ciężko dostępne i drogie, ale przynoszące świetne efekty!

  Przede  wszystkim 4 (prawie) żywioły - woda, powietrze, ziemia i... prąd - nowoczesny ogień ^^. Ekologia wspiera oszczędność / czystość wyżej wspomnianych. Czasami proste rozwiązania wydają się być tymi najtrudniejszymi, ale czasami także wystarczą inspiracje.

  Roślinność - czyste powietrze, świeże i oszczędność wody w jednym (3). Wykorzystanie energii słonecznej do ładowania telefonu (4).

3/4

Stare pustaki z budowy, jako designerka i darmowa szafka nocna (5). Ukryta roślinność może być też nowoczesną dekoracją, ale także częścią mebla (6).
5/6

Ociekająca woda nawilża mech, ten za to powietrze we wnętrzu (7). Stare niepotrzebne żarówki jako mini wazony (8).
7/8

Stare gałęzie (9) i deski (10) idealnie pasują do rustykalnego ale również nowoczesnego wnętrza, szczególnie jeśli są estetyczne oraz funkcjonalne.
9/10

    Kochani, a jak wygląda wasz stosunek do wznoszenia do domu natury i przedmiotów ekologicznych? Czy uważacie, że takie przedmioty są warte swojej ceny, a może sami wolicie je wykonywać?

7 komentarzy:

 1. Przykłady z ociekaczem do naczyń, żarówki jako wazony, czy szafka z pustaków są świetne, ale dzisiaj góruje w zestawieniu zwykła gałąź! Oczywiście jak w artykule - nie można jej wcisnąć do każdego wnętrza, ale w rustykalnym stylu odnajdzie się wspaniale. Warto zapamiętać ten motyw. Jest jednocześnie surowy, ale zastosowany jako przedmiot użytkowy i (o dziwo) elegancki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, sama nawet mam taką u siebie! :)

   Usuń
 2. Super inspiracje. Coś podkradnę dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne inspiracje. Fajna szafka nocna!

  OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze bardzo dziękuję :)